♠ Radosti mého života

Úlovky I

27. dubna 2011 v 10:00 | Sandie
Krásné velikonoční úlovky v černé a starorůžové barvě.

Mnou ukořistěné pod perexem ;)

Jde se na ples upírů

22. března 2011 v 21:57 | Sandie
Huííí!!! Nedávno se mi shodou okolností podařilo zjistit, že jedna ze skupin, na nichž jsem před pár roky silně ujížděla a která i po těch letech figuruje jako favorit v mém playlistu, pořádá turné k příležitosti vydání nového alba. A díky mému nejdražšímu jsem včera ukořistila lístek! :D


Všem je doufám jasné, že se s lístkem denodenně ňuchňám, vystavila jsem si ho na čestné místo a udělala mu vlastní postýlku? :D

Brk ze Smaragdového města

3. března 2011 v 23:45 | Sandie
Nádhera na pokoukání, na omak, opis...*_________*

Naprosto dokonalý psací brk a lahvinka inkoustu. Sen každého spisovatele a jeden z top nejlepších suvenýrů z Paříže :D Pán v obchodě se velmi divil, že si tam SKUTEČNĚ něco chceme koupit... :DD

Dárečky od Vánoční Víly!

20. prosince 2010 v 15:55 | Sandie
Stejně jako minulý rok, zúčastnila jsem se i letos akce s názvem Vánoční Víla. Jde o přátelskou akci, podporující ducha vánoc, kdy si slečny, které se navzájem neznají, pouze za pomoci indicií, obdržených spolu s adresou svěřenkyně, posílají různé malé milé dárečky ^^

Mé svěřenkyni už dáreček doputoval před víc jak týdnem, takže jsem s napětím očekávala, jestli tento rok něco dostanu ^^" Naštěstí mě dnes ve dvě odpoledne probudila pošťačka a přinesla mi můj balíček :3

vv
Zleva doprava: Třpytivé růžové sponky, květovaná mašle na gumičku (druhou mám na hlavě :D), krásná saténová mašle s flitry na čelence a pajdulák s klinkavýma nožkama na klíče :D

Velkolepé narozeniny

24. října 2010 v 14:55 | Sandie
Tak je to za námi. Včera jsme já a blog oslavili společné narozeniny. S politováním musím podotknout, že jsem slavila spíš já, než on :))
++

Byl to úžasný den, čekala jsem na něj dlouho a přece utekl tak rychle... Tak alespoň několik památečních fotek pro ilustraci :)

P.S.: Najdete je pod perexem ;)

Už je to tady?

31. srpna 2010 v 18:45 | Sandie
Září. První podzimní měsíc; první měsíc, který přišel po pekelném létě, aby mi konečně dovolil dýchat.

Venku je chladno, prší, mrholí. Studený vítr s sebou přináší vůni deště a profukuje mi kabát. Chumlám se do olbřímí černé šály tak, že mi vykukuje jen nos; vdechuji tu krásnou vůni a je mi prostě blaze. Konečně se můžu nadechnout - opravdu zhluboka - a tenhle pocit mi vydrží do doby, než se podzim překlene v zimu.

Ale ještě víc se těším na čas, kdy stromy začnou shazovat zežloutlé listí a to mi pak bude šustět pod nohama. Těším se na barevné javorové listy, unášené větrem. Těším se na podzimní návštěvy hřbitova. Někdy si připadám jako malé zvířátko, které by nejradši mělo svou skrýš ve staré, opuštěné dvoupatrové hrobce. V té, co vypadá jako domeček. Ráno by mě budilo měkké sluneční světlo a večer bych mohla sedět, meditovat a sledovat, jak se prodlužují stíny a slunko zapadá za obzor. Žila bych si ve svém břečťanovém království, sháněla oříšky na zimu a nemyslela na zítra.

Jenže já nejsem zvířátko. Dají-li bohové, bude ze mne za několik let paní doktorka, a těm nepřísluší bydlet v opuštěných hrobkách a živit se výhradně ořechy (pokud nedodržují nějakou příšernou dietu, k kterých toho naštěstí moc nevím a v tomto stavu blažené nevědomosti snad i nadále setrvám). Teď už ale pomalu sklouzávám k humorům, a než z tohoto nadějného článku vyrobím něco, co bych určitě nerada, dám sem pro ucelení představy pár tematických skladeb. Tak nějak vystihují všechny mé pocity.

A propos, berte tu melancholii s rezervou. Tento článek sestavuji prodchnuta radostí a pozitivní energií :)

Miloušké písnišššky pod perexem.

Dárečky od llzard

7. ledna 2010 v 18:45 | Sandie
Dnes byl prostě úžasný den! Omylem jsem přijela do školy o hodinu dřív, a mohla jsem se tak místo spánku o hodinu déle věnovat přípravě na písemku ze dvou maturitních otázek. Potom jsem se stresovala vyřizováním zapomenuté práce na zeměpis ( zde si dávám fajfku, páč se mi to podařilo vyřešit) a tak jsem byla ráda, že jsme nakonec strávily zbytek odpoledne s llzard vybíráním kovových přívěsků a komponentů :)

Vzpomněla jsem si tak, že jsem vlastně ještě nezveřejnila žádné dárky, které jsem dostala k Vánocům, a už se mi do toho ani moc nechce :D Proto zveřejňuji nádherné lednové dárky od llzard, které jsem dostala tento týden. Perfektně se mi trefila do vkusu...

Důkaz pod perexem.

Steampunkový kabát

7. prosince 2009 v 17:33 | Sandie
Není to ani tak dávno, co jsem si llzard s polobrekem stěžovala, že nemám žádné zimní steampunkové oblečení (respektive kabát), a už dnes jsem při shánění růžových korálků (nikde je nemají... minimálně tedy ne odstín, který potřebuju!) narazila na úžasný obchůdek, kde na mne vykouklo jedno... zlatíčko. Anebo spíš měď?..

Nasávám atmosféru

5. prosince 2009 v 23:06 | Sandie
Mikuláš, rohy a kopyta.
Po dnešním dopoledni, stráveném na úžasně záživném přípravném kurzu, jsem jako každou sobotu strávenou na něm dostala depresi, že vůbec nic nevím, a tak jsem se ihned po příchodu domů jala učit, učit a učit, což moje maměnka schalovala jen do té doby, než jsem si zcela vážně začala prozpěvovat: Sodík má vždy oxidační číslo jedna ve sloučeninááááách! s tím, že nás to před čtyřmi lety naučil chemikář a hrál k tomu na kytaru (to JE pravda! :)).
Právě tehdy si uvědomila, že je třeba svého silně vyšťáveného potomka vytáhnout na procházku po setmělé Praze, a nebyla by to Sandie, aby se nestala nějaká humory vyvolávající situace.

Podzim u nás

15. listopadu 2009 v 23:51 | Sandie
Cestou ze školy jsou si zase jednou uvědomila, jaké mám štěstí, že jsem vyrůstala na sídlišti, které se alespoň trochu snažili vylepšit kusy zeleně většími než trsy trávy, které se dařilo pod odstavenými auty.
Neumím být moc patetická, dokonce ani když chci. Prostě mám to, co je kolem mne, opravdu ráda, a kdykoli se podívám na ty podzimní hřejivé barvy, je mi tepleji u srdce. I když fouká vítr, leze mi pod šálu a zebou mě prsty. Barvy listů, přecházející od červené přes oranžovou až k žluté, mě vždycky zahřejí uvnitř, někde na duši.

Zajímavost: Rozmnožují se zde kachny, místy labutě, a v létě občas koncertuje početný žabí sbor.
 
 

Reklama