♥ Moje vlasy

Plody utrpení

14. ledna 2013 v 21:13 | Sandra
Pro všechno, čeho jsem kdy dosáhla, jsem musela trpět. Ale ani věčné slzy nespokojenosti, nesnášení sebe sama za lenivost, slabost a nedokonalost se nevyrovná utrpení způsobenému dlouhým čekáním.

Konečně jsem dosáhla cíle i v tomhle ohledu.


Nejsem z těch, kterým rostou těžké pevné vlasy tři centimetry za měsíc, aniž by museli vynaložit jakékoli úsilí. Mám slabé, tenké a jemné lámavé vlasy. A protože si je barvím (i když o ně pečuji a pravidelně zastřihuji, nebudou nikdy jiné.

Dočkala jsem se. Dočkala jsem se! Dosahují pod pas :)

Perex.

Péče o vlasy - část 2.

21. září 2012 v 13:22 | Sandie
Pekný den přeji :)

Mimořádně plním slib a postuji článek s pár radami ohledně péče o vlasový porost.
Veškeré rady zapisuji po více než ročních zkušenostech. Byly testovány na třech osobách (zneužití rodiny se netrestá).

Doufám, že vám budou k prospěchu! :)

A teď už honem pod perex!

Péče o vlasy: Mytí

9. dubna 2012 v 16:37 | Sandie
Mytí vlasů je pro většinu lidí natolik rutinní záležitostí, že si ani neuvědomují, v čem všem mohou svým vlasům neprospět. Záměrně nepíšu slovo "ublížit", jelikož ne všechny typy vlasů vyloženě trpí a budou při nešetrné péči vypadat zle, nicméně správná péče zkrášlí jakékoli vlasy a rozhodně jim prospěje :)

Jak vlasy správně mýt a jaké přípravky pro mytí zvolit naleznete pod perexem!

Barvení indigem (indigofera tinktoria) - část 1.

2. března 2012 v 14:42 | Sandie
Přichází slíbený článek o modřilu barvířském, který je věnován především těm, kteří chtějí dosáhnout krásné černé barvy (ať už ebenové či barvy havraního křídla) bez užití chemikálií :) Sama jsem v touze po ebenové černi ztýrala vlasy chemickými barvami, což jim neprospělo, přestože jsem se jim snažila péči vynahradit čistě přírodními přípravky, rostlinnými bio oleji a šamponem bez silikonů...

Představuji vám svého sypkého kamaráda:

Barvu čisté indigo od Khadi jsem zakoupila v prodejně Rozmarýna na Andělu. Stála mne 158 Kč za 100 gramů a jak jsem se s její výrobou popasovala, najdete pod perexem :)

Indigofera tinctoria poprvé

1. března 2012 v 22:43 | Sandie
Mí milí věrní čtenáři, dnes neuniknete mému nezměrnému nadšení z obarvení mé velectěné makovičky na barvu snů každé potenciální Sněhurky nebo prvoplánové gothičky Eráčového typu - HA!

A teď věcně o tom, co se skutečně stalo: Poprvé v historii se mi podařilo obarvit se čistě přírodní barvou na vlasy, a to modřilem barvířským :D Hlavu nemám modrou, jak sliboval název a technický postup mnoha lidí, kteří takto černé barvy vlasů dosáhli přede mnou, ale o tom podrobně později (nemohu než podělit se o takovou novinu se všemi, kteří zabloudí na blog, protože doma to už všechny omrzelo :D), ale krásně ebenově černou. Vlasy jsou navíc mnohem příjemnější, bohatší díky obalení barvivem a určitě se do pár dnů pohnou směrem k pasu, nad nímž visí už pouhé čtyři centimetry (vzadu)!

Péče o vlasy - část 1.

26. ledna 2012 v 21:56 | Sandie
PŘÍPRAVKY NA VLASY aneb PŘÍRODNÍ SÍLA


Dovolím si malý úvodníček, který je radno přečíst:

Zažila jsem zatím dva základní druhy vlasů:

1. Barvy: Slovanská šeď/ blond/ popelavě blond/ mírně nazrzlá
Specifikace: Velmi tenké, křehké, se sklonem ke třepení. Špatně snáší změny teplot, podnebí, trpí vysoušením a vypadávají, kdy mohou.
Růst: Většinou pomalý až normální.

2. Barvy: Slovanská šeď/ nazrzlá/ tmavě hnědá/ přírodní černá
Specifikace: Tenké i velmi silné, odolné, třepí se málo.
Růst: Rychlý až velmi rychlý.

Sama jsem majitelkou prvního typu a s pomalým růstem jsem bojovala vždycky a navíc vlasy podrobuji barvení. Skrz touhu nechat si po radikálním ozdravném ostříhání narůst velmi dlouhé vlasy jsem se dostala k velmi zajímavým poznatkům a o některé z nich se s vámi v tomto článku podělím :)

Přivítejte první malý zázrak...
Pod perexem :)
 
 

Reklama