Dopis áshoulovi

25. října 2015 v 16:39 | Sandra |  Přátelé
Nejdražší příteli,

následující slova si nikdy nepřečteš, protože umíš česky říct jenom "nazdar", "pivo" a "kozy", a říct ti to do očí nemůžu, protože jsi beztak dost namyšlenej. To, co ti chci říct, bych si sice mohla napsat do deníčku, ale mám potřebu zvěčnit to zde.Dva roky jsme se s větší či menší intenzitou nesnášeli. Ignorovali jsme se, shazovali věci, které má ten druhý rád. Přednedávnem ten oblak antipatie zmizel a teď jsi mi vyprávěl, jak jsi mě viděl poprvé a že jsi na mě dva roky čekal. Příteli, já jsem čekala na tebe. Udělal jsi pro mě něco, co pro mě nikdy nikdo neudělal - přivedls mě k poznání, že jsem skutečně dospělá a že jsem jediný člověk zodpovědný za svůj život.

Celý život jsem nechávala rozhodovat za sebe jiné lidi. Rodiče, partnera... a najednou jsem zůstala bez jediného stabilního bodu. Můj život se začal divoce zmítat a já nevěděla, co s tím. Pak jsi přišel ty a ukázal mi, že když se nechám ranit, skutečně budu raněná. Už nikdy se ranit nenechám.

Každý den ti aspoň jednou řeknu, že jsi áshoul a nenávidím tě. Biju tě, rejpu do tebe, vysmívám se ti, piju tvoje pití, jím tvoje jídlo, nosím tvoje oblečení, hned po probuzení jsem tě donutila říct ve tvé mateřštině: "Jsem neuvěřitelný zmrd, který miluje jen sám sebe," a pak ti řekla, jak je dobře, že to víš.

Strašně moc jsem se bála, že jsi špatný člověk. Pravdou ale je, že jsem dlouho nepoznala nikoho spravedlivějšího. Obdivuju, jak se dokážeš zastat lidí. Obdivuju, jak mi umíš promluvit do duše, když se chovám jako malá zmatená holka. Obdivuju, že máš páteř, že máš hrdost a že máš čest.

Nechápu, jak jsi to dokázal, ale otevřels mi oči a vyléčils mě. Respektuješ mě, přijal jsi mě takovou, jaká jsem. Křičel jsi na mě jen jednou, když jsem se v noci sesypala a z duše se mi lil dehet. Už ti více nedám důvod. Naučils mě totiž mít se ráda. Jednou se budu milovat, slibuju.


Cítím se s tebou jako bordelář a asi jím jsem i pro tebe, když radši usteleš i za mě, aby ses na to nemusel dívat.
Když jsi viděl moje plyšová prasátka, nedokázal jsi skrýt nadšení. Miluješ divočáky.
Nechápu, jak můžeš mít tolik vlasové kosmetiky s tak krátkými vlasy.
Líbí se mi tvůj cigaretový dech, že hážeš nedopalky do koše, že nesnášíš lidi, co nemají k ničemu úctu a dokonce to, jak s příšerným holandským přízvukem vyslovuješ mé jméno.

Nemysli si, že nevím, že jsem na většině fotek, které jsi pořídil na svůj nový telefon.
Nemysli si, že nevím, jak mě hledáš očima.
Nemysli si, že nevím, že v sobě máš strašně moc bolesti a zmatku.
Nemysli si, že nevím, že se mě bojíš.

Udělám to, co jsem ti slíbila a cos mi radil - budu žít a budu se mít krásně. Budu tvrdě pracovat a dobře se bavit. Přijdu k němu a konečně ho pozvu na drink, protože jsem do něj opravdu zamilovaná. Přestanu fňukat, protože nemám proč.


Ještě jednou ti strašně moc děkuju za podporu, za mužský úhel pohledu, za tvou něhu. Jsi skvělý člověk a jsem ráda, že jsem tě mohla poznat. Modlím se za tebe a tvé štěstí.

Jo, a... taky jsi hajzl a nenávidím tě. Nemusel ses mi smát.
 


Komentáře

1 yfgtížáw yfgtížáw | E-mail | Web | 31. května 2017 v 12:22 | Reagovat

ghiouparweoafsiohjadfsiůoasdfw kundo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama