Modroksicht

22. září 2015 v 22:50 | Sandra |  ♠ Čím se bavím
A jak jsem slíbila, tak činím! Pozitivní článek número uno:

Jednou z příležitostí, která se mi nedávno naskytla, byl LARP. A ne ledajaký, dokonce byl steampunkový! :) Tenhle styl jsem si v posledních letech skutečně oblíbila. Vždycky mě fascinoval fantastický svět Julese Vernea a steampunk je pro mě osobně něco jako jeho rozšíření, trochu okořeněné Dickensovými romány.


V rámci akce CONiáš, jejímž tématem byl tentokrát právě steampunk, se pořádal komorní LARP s názvem Cesta do Isoly. Autorkou je velmi talentovaná Skadi, první důstojnice vzducholodě Ztracená duše. LARP tohoto formátu jsem vlastně hrála poprvé, a taky jsem byla notně nervózní. Chvíli po zahájení ale nervozita zcela opadla - dílem díky perfektní atmosféře, dílem díky příjemným spoluhráčům a... možná taky díky (po)dílu rumu, který se na palubě vzducholodi servíroval :D

A bacha, je tu kámoš perex!Zahrála jsem si roli služky Isi, pocházející ze zotročeného ostrovního domorodého kmene. Ačkoli jsem se vždy považovala za introverta, nejspíš jsem tuto škatulku přerostla, protože moje zprvu zakřiknutá a tichá Isi dosti vyspěla :DHra byla skvělá, nedrhnula a o akci také nebyla nouze. Ke konci se stupňovalo napětí a při několika zvratech jsem se skutečně vyděsila! Pro budoucí hráče mám jen jednu radu, a to: Pokud budere hrát za Hari, OŘEŽTE SI TU FIXKU, jinak nebudete vypadat jako delikátně potetovaný ostrovan, ale jako oběť chlastačky s partou zastydlých pubertů.


Pochopila jsem také, co zmůžou osobní sympatie ke spoluhráčům - postava na vás má být zlá, ale v přípravně se zakecáte o voňavkách a pak jste na sebe jak míliové :D Pak jde o fajn setkání na úkor vývoje vztahů postav. No, nemůžu říct: To nechceš!


Za mě všechny palce nahoru, Cesta do Isoly mě motivovala najít si další LARPy a vrhnout se do nich. Děkuji za perfektní zážitek! :)


Foto je z FB Michal Kára a Vojtěch Purnoch. Děkuji za krásné fotografie! :)
 


Komentáře

1 hitomi hitomi | E-mail | Web | 25. září 2015 v 20:00 | Reagovat

Parádní článek :) o existenci tohoto larpu jsem se dozvěděla až moc pozdě z FB, ale letos (resp. začátkem příštího roku) mě taky čeká má larpová premiéra - Legie. S podobnými akcemi se teď roztrhl pytel, tak mě to snad chytne a nebudu si na nich připadat příliš stará. Výhodou toho steampunkového by rozhodně bylo to, že mám doma snad už deset různých kostýmů, snad to někde zužitkuji.

2 Sandra Sandra | 28. září 2015 v 23:55 | Reagovat

Děkuji :) Rozhodně taky budu číhat na nějaký další steampunkový larp. Určitě si nemusíš připadat stará - taky jsem se trochu bála, ale přijde mi, že jsem tam byla mezi mladšími :) A pak samozřejmě záleží na druhu larpu, na těch vážnějších bude průměrný věk určitě jinde, než na některých dřevárnách atp.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama