Toevoegen to má rád manuelně

17. května 2013 v 22:58 | Sandra |  ♣ Co život přinesl
Mám za sebou naprosto ukrutný týden, kdy jsme v práci ve třech odváděly práci za pět lidí. Teď, v pátek se sklenicí kagoru a božskou čočkovou polévkou (a mísou řízků), se konečně cítím dost silná na to, abych vám o tom týdnu hrůzy povyprávěla :)


Vše začalo minulý pátek zcela nevinně: kolegyně, která si vzala týdenní dovolenou, nám předala pár složek s objednávkami, ke kterým byl potřeba vytvořit v prastarém dosovském programu Expodos balicí list, k tomu zažádat o pár certifikátů, další certifikáty vytvořit a potom počkat na nákladní list, zkontrolovat a poslat zákazníkovi. To všechno je moje práce, protože jsme členkou týmu na podpoře logistiky, který má na starosti "zbytek světa", tedy export nakládek piva z Velké Británie, Belgie a Německa do zemí od Arabských Emirátů přes Guadelupe až po Koreu.

Bohužel právě tato kolegyně má nejvíce zákazníků a nějak se u ní sešli právě ti nejproblematičtější. Dopravci také nejsou nejspolehlivější a když se sejde jedno s druhým, nekouká z toho pro nás nic jiného, než několik dní plných emailů na všechny strany a řešení neprocleného kontejneru, poplatků z prodlení a dalších veselých záležitostí...


Aby toho nebylo málo, v práci se, lidově řečeno, všechno posralo. Přestal fungovat pro nás naprosto esenciální Expodos, vetchý to program ve vlámštině, v němž vás provází slova jako "toevoegen" (čti tuvuchn), "wijzigen" a "einde". Spravuje ho banda Belgičanů z belgické Obchodní komory, jejichž duchovní matka vypadá jako exmanžela politika Paroubka. Chápu, že si teď asi ťukáte na čelo a říkáte si, proč vás tady obšťastňuju takovými detaily, ale kdybyste se ocitli na telekonferenci s touto paní a kolegyně vám ve chvíli, kdy tato paní rozmlouvá o spolupráci s vaší firmou, pošeptala: "Čum, vypadá jak Paroubkova stará," a stejně jako já byste stanuli na tenké hranici mezi zachováním kamenné tváře a zařváním smíchy do plazmové obrazovky před vámi, určitě byste mi rozumněli lépe :)

V úterý nám začaly odpadávat další programy - nejdřív ten na úpravu balicích listů a faktur pro nakládky z Británie, potom program na úpravu pdf souborů a následně zamrzal celý outlook a kvůli potížím se serverem se zastavil automatický tisk faktur na jednu z tiskáren. Tiskárna číslo dva měla závadu, znemožňující skenovat dokumenty, a to byl, vážení přátelé, konec.

Byli jsme naprosto, ale dočista nahraní. Tak moc, že i naše IT začalo konečně něco dělat.

A tak nám ve středu zprovoznili tiskárny a Expodos, a z Belgie nám přišel několikastránkový manuál s řadou pravopisných chyb, popisující od začátku do konce manuální založení objednávky včetně zadání cen, množství a váhy pro jednotlivé objednávky. Proč? Protože Expodos pro změnu přestal fungovat v Beligii!!

To, co jsme od minulého týdne tlačili před sebou, nám najednou spadlo na hlavu a do manuálního zadávání se musela zapojit i naše šéfová. Zapůsobilo to na ni tak silně, že poprvé za svou kariéru v naší firmě pronesla sprosté slovo. A kolik jsem jich pronesla já, vám je asi jasné. Mailbox praskal ve švech a jeho rupání mělo podobnou intenzitu jako rupání našich nervů.

A dneska ten blázinec skončil a v pondělí snad už konečně nastane kýžený klid (= normální provoz).

Samozřejmě se našlo několik věcí, které mi každý den zpříjemňovaly - samozřejmě obídek (každá úřednice se těší na obídek), sem tam i jahodové frappe a samozřejmě ostrovtip kolegyní, bez něhož bych tu smršť a časový pres asi odnesla psychicky hůř :)
 


Komentáře

1 Alice Alice | 18. května 2013 v 13:10 | Reagovat

U nás to bylo v poslední době v práci taky veselé. Tento týden jsem zůstala v práci sama, protože kolega jezdil do Brna, kde si kluci nedali prodloužit smlouvy a odešli, takže je jich tam zoufale málo a mají tam nejvíc rušno.
Naštěstí jsem měla celkem klidný týden a vyhnula jsem se problémům.
Měla jsem pár kritických týdnů už předtím, tak doufám že starostí mám už vybráno na dlouho dopředu a bude klid

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama