Feel Dresden

6. června 2012 v 22:07 | Sandie |  ♠ Outfity
Občas mi vážně chybí systém tagů, který má blogspot. Tenhle článek bych totiž normálně zařadila do rubriky AKCE!, ale zároveň už jsem straaašně dlouho nepřidala žádný outfitový post, jelikož doma všichni focení sabotují (Proč musíš mít tolik fotek? Já neeechciii!) a tohle byla ideální příležitost vytáhnout digitální foťák, který je tak jiný, než ta hrůza na mém mobilu. I když vlastně... o mrtvých jen v dobrém.
Zesnul před pár dny zcela neočekávaně. Dostala jsem ho k osmnáctinám, takže bylo úplně jasný, že za dva roky chcípne. A já mu tak věřila... No nic :)

Minulou neděli mého milovaného muže napadlo, že si vyrazíme do Drážďan! Yay! Znáte nějaký lepší způsob, jak strávit zkouškové, když ještě nemáte ani polovinu seminárek a marketingový plán je jen nadepsaný? Já osobně teda ne :D


Anebo vlastně jo! Jen do Německa v pracovní den! :D *joke alert*


Už se nám jednou stalo, že jsme to nevychytali, a jeli do Německa v neděli, kdy ulice zejí prázdnotou, obchody též, ale zato restaurační zařízení mají nabito k prasknutí. Jenže tenkrát jsme jeli do Regensburgu, malého bavorského městečka, u kterého bylo možné víkendovou netečnost předpokládat.

Bohužel, ani ve městě o velikost Drážďan se v neděli nedělá. Proto jsme zakotvili na zahrádce v restauraci Watzke, kde vaří pívo.


Veliký pívo. Tuplák! Litr piva!! :O Muž netroškařil :))Toť zátiší se Sandrou a pivem :D Krom výrazu zvěrského soustředění na Vlámský koláč zvící poklice na prádelní hrnec si můžete povšimnout mých vymakaných očních stínů (jdou vidět blbě, ale povedly se mi), preclík k bratwurstům a Pivo.

Aby z toho zas nebylo nudné povídání o tom, jak moc jsme jedli a pili, povím vám legrační historku, kterak jsme se dostali do pseudostředověké vesničky...

Už v úvodu jsem naznačila, že Němci v neděli nemají otevřené žádné obchody. Krom restaurací a občerstvení jsme narazili na konci Pragerstrasse na poutač, informující okolí o středověké vesničce. Proč bychom tam nešli, když máme břicha nacpaná k prasknutí, jsme příjemně naladěni po intimnějším seznámení se štědře chmeleným obsahem tupláku a není tu moc co dělat?

Mělo mě hned napadnout, že když dělá uvaděče a výběrčího dobrovolného poplatku týpek v barokním kostýmu, za který by se nemusely stydět Ptákoviny.cz, asi bude něco blbě, už protože poutač avizoval středověkou vesničku. I vhodil jim muž do košíčku skoro tři eura, prošli jsme kolem žoviálního, ve tváři příznačně rudě zbarveného uvaděče, a docela jsme čuměli.

Byla to hrůza!! Na dvorku stálo několik stánků s předraženými výrobky, jaké seženete snad na každém vánočním trhu. Laciné přívěsky dýk, mečů, Thorových kladiv, křížky, kožené spony, papírové kloboučky, sem tam nějaké jiné kožené blbosti, stahováky, úúú!! :< Měli tam i ty blbé křižáky, které prodávají vedle matrjóšek snědí lidé v obchodech se suvenýry na Václaváku!

V sale tereně byla výstava figurín ve špatně ušitých kostýmech, po dvorku se promenádovaly osoby bídné (a řekla bych, že i prostituující, jelikož ten jakože barokní rudý kostým s odhalenýma nohama,na nichž se skvěly rudé lodičky, byl prostě kurví, a nikdo tomu nedá jinou nálepku, pokud je soudný nebo sám nemá máslo na hlavě) a u vchodu probíhal šermířský souboj.

Na vystoupení šermířských skupin mi vždycky vadila ta strojenost, špatné hraní, mizerné kostýmy a vzhled šermířů. Brýle, moderní střih vlasů a úplet prostě nepůsobí středověděce. Kdyby to alespoň nebylo tak okaté... A přesně toho jsem se tu dočkala též.

Po patnácti minutách jsme se vyvlekli ven a zapadli do kavárny, protože ten dvorek plný historických nepřesností a astronomických cen nás úplně odrovnal :D

Zbytek dne jsme strávili příjemným vyvalováním v kavárenských křeslech. Byl to nádherně strávený den a moc jsem si ho užila. Už se těším, až do Drážďan vyrazíme znovu :D Snad se do prázdnin poštěstí!


Na závěr foto u moc krásného plotu :D

Sukně: New Yorker
Kabelka: Fashion Arena
Boty: Steel
Náhrdelník: Angel Beads (Gothic Jarmark)
 


Komentáře

1 Vita Vita | Web | 8. června 2012 v 23:14 | Reagovat

Jé, tak to jste teda měli celkem smůlu :( V Drážďanech je spousta skvělých obchodů (i hobby s věcmi na kutění), ale v neděli tam vážně chcípnul pes :( Ale ta restaurace je geniální, mám dojem, že jsme s kamarádkou byly tamtéž a mlaskaly jsme ještě cestou domů :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama