Duben 2012

Není čas, není čas!

16. dubna 2012 v 20:39 | Sandie |  ♠ Zprávy ze záhrobí

Některé osoby, ocitnuvší se v časovém presu, komentují situaci a s ní spojené žaludeční vředy v raném stádiu slovy: "Nestíhám, nestačím!" Já mám svoje "Není čas, není čas!" Ehm, vlastně to není tak úplně moje...

Kdysi mi můj velmi dobrý kamarád vyprávěl, že měli na gymníziu spolužáka, který nikdy nikomu nedal při písemce nic opsat. Nejprve všem slíbil, jak jim poradí, na co si vzpomenou, ale když došlo na lámání chleba, zakryl svůj test celým tělem a špital: "Nenene, není čas! Není čas!" a afektovaně přitom kroutil hlavou :D

Tuhle historku jsem si nejdřív zapamatovala, protože mi byla opakována několikrát do týdne (ach my lidé, kteří bavíme své přátelé sadou sedmi veselých historek z natáčení a zapomínáme, komu už jsme kterou kolikrát řekli), a časem jsem ji dost oblíbila. To ale není to, o čem jsem chtěla mluvit :)

Potřebovala bych toho spoustu udělat - nové články, nový jarní design (který by teď ale stejně neodpovídal tomu, co se děje za okny a čím se dnes a denně prodírám do školy) a konečně taky posty s mými novými výrobky. Ano ano! Já nezahálím, pouze jsem se stala osobou nejen studující, ale taky pracující! Ve chvíli, kdy jsem byla smířena s čekáním na vhodnou pracovní příležitost, přišla ona ke mně a už jsme jedna druhou nepustily :D

Už jsem o tom mluvila v předchozím článku, ale jelikož jsem dnes lehce nakousla, jak je můj repertoár omezen, neodpustím si to ani dnes a znovu svou novou práci pochválím: Mám příjemné pracovní prostředí, milý kolektiv a nadřízenou, která má velmi podobný smysl pro humor jako já :) Finanční ohodnocení je velmi uspokojivé a práce zajímavá a dynamická, což je jasné už vzhledem k tomu, že se jedná o odvětví cestovního ruchu.

Závěrem se chci omluvit všem, kterým jsem slíbila, že se ozvu a neučinila tak - měla jsem toho v uplynulých čtrnácti dnech až nad hlavu. Vše napravím do konce týdne :)

Daily Pupée 05

13. dubna 2012 v 15:30 | Sandie |  ♥ Daily Pupée
Jelikož se nedávno na Pupée objevil senzační steampunkový event (natolik senzační, že mě přiměl znovu po dlouhé době panenku převlíknout :D) a protože jsem se na své milé panence už dlouho kreativně nevyřádila, schytala to dnes naplno.

Pod perexem :D

Péče o vlasy: Mytí

9. dubna 2012 v 16:37 | Sandie |  ♥ Moje vlasy
Mytí vlasů je pro většinu lidí natolik rutinní záležitostí, že si ani neuvědomují, v čem všem mohou svým vlasům neprospět. Záměrně nepíšu slovo "ublížit", jelikož ne všechny typy vlasů vyloženě trpí a budou při nešetrné péči vypadat zle, nicméně správná péče zkrášlí jakékoli vlasy a rozhodně jim prospěje :)

Jak vlasy správně mýt a jaké přípravky pro mytí zvolit naleznete pod perexem!

Prosvětlení

3. dubna 2012 v 15:29 | Sandie |  ♠ Vrba
V posledních dnech se spousta věcí pohnula lepším směrem a nemohu než doufat, že jím budou pokračovat i nadále.

Konečně jsem si sehnala práci - měsíce hledání a nabírání zkušeností (mnohdy připomínající spíš nabíjení rypáku) se mnohokrát vyplatily. Žádný "podej-přines" jako bych byla v neblahé paměti Paul's.

Všechny vlasy kromě předních pramenů se úspěšně doplazily do pasu, takže mě příjemně šimrají na holých zádech a při chůzi mi prameny proskakuji pod pažemi, což je zvlášť dobře vidět ve stínu :)
Teď je jen udržovat, vypiplávat a nadšeně skandovat těm kratším, aby se již brzy radostně spojily s těmi delšími a kinklaly v harmonii s nimi.

Jsem moc zamilovaná. Moc, moc, moc. Mám toho nejskvělejšího muže na světě a jsem opravdu velmi šťastná :)

Ale jak to tak bývá, jakmile něco získáme, zároveň něco ztratíme. Nemusí se jednat o bolestnou ztrátu nebo dokonce ústupek našemu pohodlí. V mém případě jde dokonce o uvědomění, kterého jsem dosáhla už dávno, ale dokázala si ho otevřeně přiznat až nyní. Bohužel, člověku je vlastní držet se zažitých vzorců chování, které mu překážejí ve vlastním vývinu a posunu o příčku výš...

Jedna éra mého já skončila a přichází nová. V té si na sebe nevezmu širokou sukni plnou frajliček, kanýrků a mašliček. Už žádný sraz. Rozprodala jsem veškeré lolita věci, které jsem měla, a doplňky na sebe nenechají dlouho čekat.
Nechala jsem si jen sukni z Anna House, ale pssst ;)

Občas mám chuť přestat postovat svoje "úlovky" kompletně a dát prostor jen svým myšlenkám, aby se naplno rozběhly, nezatížené nikým a ničím. Mívám pocit, že moc lpím na hmotných statcích a trochu mě to brzdí v rozletu.
Poslední dobou dost přemýšlím a pořád víc si uvědomuju, kolik mi to dává. Posouvám se víc k sobě samotné a učím se věci, o kterých se mi kdysi ani nesnilo...

... třeba odpouštět.