Březen 2012

Úlovky VIII

31. března 2012 v 20:03 | Sandie |  ♠ Radosti mého života
Ó ano! Počkaly tam na mě, nezmizely (ani se nevyprodaly), i když byly ve slevě :D

O čem to mluvím? Přece o úžasných okrově zbarvených letních šatičkách, které od čtvrtka odpočívají v mé skříni čekajíc na návrat slunného počasí...Více pod perexem :)

Gröne Lunden

27. března 2012 v 17:16 | Sandie |  ♠ Outfity
Dnes jenom něco málo nekvalitních fotek, než se pustím do těch kvalitnějších *kašly kašly*.
Napadlo mě totiž vyfotit něco tak úžasného, až to asi bude připadat úžasné jenom mně. Ale tím vás teď nebudu zatěžovat :)

Pro fotky kvality nevalné a zrnitosti hojné - pod perex!

Ať zdechnou...

24. března 2012 v 18:47 | Sandie |  ♠ Zaujalo mě
Posledních pár dní si moc užívám. Trávím první krásné jarní dny s mým nejdražším a je mi skvěle.

A zrovna ze včerejška mám pár takových legračních obrázků... Riskuju nejspíš zavržení jedinci, příslušícími k určitému politickému táboru, a není vyloučeno, že budou při pohledu na onen krásný obrázek (který vznikl při zcela spontánním workshopu v dětském koutku) vidět ještě ruději než obvykle :) Ale když já tak strašně nesnáším patologické blby.


Včera jsme se vydali podívat na stálou expozici v Národním památníku na Vítkově, která v dost dobrých souvislostech popisuje hrůzy okupace naší země, ať už nacistickými či sovětskými vojsky. Pětiletky, hákáče a psycho mrazák na Gottwaldovu mumii - tak jsem strávila včerejší den.

Odkaz ZDE.
Poznámka: Autorem zápisu v Knize návštěv je neznámý vtipálek.

Voloďa ti vytrhá nehty

19. března 2012 v 18:11 | Sandie |  ♠ Humory
I když se to nezdá, my na Čerňáku se opravdu nenudíme :)

Už vás určitě také dlouho otravují nikdy nekončíci reklamy na lichváře a nekalé existence, které vám půjčí na zvěrský úrok a za naprosto nepředstavitelných podmínek. Pravda je, že těmhle individuím může skočit na lep pouze zaslepený nebo velmi jednoduchý člověk. Ale k věci:

Následující text nás skutečně přiměje číst mezi řádky...
Autorem dopsaného textu na reklamě na sloupu u nástupiště č. 17 je neznámýá vtipálek :))


"Znásilněj ti sestru a donutí sníst mámu, jestli to nevrátíš včas a 85% pro kmotra!"

RYCHLÁ PŮJČKA

"Voloďa ti vytrhá nehty!"

BEZ POPLATKU

LICHVA

PRO: ZAMĚSTNANCE, OSVČ A ŽENY NA MATEŘSKÉ

šílence, feťáky a potenciální sebevrahy.

Zásilka ze Španěl

16. března 2012 v 12:25 | Sandie |  ♠ Radosti mého života
Jednoho dne zazvonila u našich dveří pošťačka a předala mi velikou bublinkovou obálku s potiskem zelených listů, která ke mně víc jak týden pustovala z dalekého Španělska :)

Nevím, jak popsat tu vlnu nesmírného nadšení, která mě opanovala ve chvíli, kdy jsem posepisovala dodejku a následně se dobývala do obálky, která nakonec skrývala dopis od mé kamarádky Eleny, úžasné stylové bonbonky (protože nás mimo jiné spojuje záliba v upírnu) a bezvadnou rtěnku od firmy Kiko, která u nás není v prodeji...

Jak to vlastně vypadá? Jukněte se pod perex! :D
Kdo je Elena a jak jsme se seznámily ZDE :)

Už nemrzne!

16. března 2012 v 11:35 | Sandie |  ♠ Zprávy ze záhrobí
Hurá! S oteplujícím počasím přichází i první článeček, prozatím bohužel pouze informačního charakteru :)

Moje stará fotka od Ketmary :)

Ve dnech po posledním článku bohužel nebyla nálada ani energie nic vymýšlet, tvořit či psát; navíc byl můj poklidný hřbitůvek kompletně zmrzlý, beznadějně zakonzervovaný pod krustou námrazy v deprimující nečinnosti. Naštěstí první paprsky sluníčka proměnily led v osvěžující spršku, která by nevytrhla ze zimní letargie snad jen zapřísáhlé škarohlídy.

Prozatím vám přeji, ať si užíváte krásného jarního počasí, najdete si chvíli poslouchat cvrlikání ptáků a vdechování voňavého, jarem prodchnutého vzduchu! :)

Passive

8. března 2012 v 19:14 | Sandie |  ♠ Outfity
Starší fotky, ale dostávám se k nim až teď... Zas jednou jsem pro focení outfitu (jestli se tomu tak dá říkat, když šlo o naprosto banální kusy oblečení :D) využila svou drahou zrzisestru. Chystá se veeeliké focení věci, kterou plánuji dodělat dneska, takže očekávejte velké množství fotek s unylými výrazy a gesty, aww... * *

A co se děje jinak?

♦ Přemýšlím nad velmi zajímavým článkem, ale obávám se, že by vzbudil ještě mnohem horší reakce než článek o Hellu (u kterého jsem nakonec radši už uzavřela komentáře). Napadl mě dnes při povídání s mým nejdražším a jsem si jistá, že by udělal radost lidem, kteří mají otevřené oči :)

♦ Mám v hlavě krásnou sukni a na papíře návrh na šaty, které chci co nejdřív ušít. Končí se s povalováním a jde se něco dělat!

♦ Chystám se nechat ušít si korzet, ale nejsem si jistá výběrem korzetiérky. Máte nějaké dobré zkušenosti? :)

♦ Jakmile seženu pevné kostice, dokončím svůj rozkošňoučký patchworkový underbust.

♦ Nemůžu se dočkat koncertu Emilie Autumn a Theatres des Vampires * *


Pod perexem fotky :)

Numb belligerence

5. března 2012 v 10:00 | Sandie |  ♠ Outfity
Přišel čas trochu reorganizovat pár drobností.
Přibylo hned několik rubrik, které mají za cíl tak trochu zpřehlednit blog a usnadnit hledaní mým věrným
čtenářům (a snad i těm novým).

Taky uvažuju o změně dosavadní přezdívky na své křestní jméno. Co si o tom myslíte vy? Přezdívka Sandie mne provází od třinácti let a ledacos jsem s ní zažila. Spojuje mne s ní řada vzpomínek, ale cítím pořád větší nutkání "přestat se schovávat za něco" :) Jmenuju se Sandra, kruci, a mám to jméno ráda. Jelikož je ale Sandie jenom zdrobnělina jména Sandra, změní se vlastně jen způsob, jakým se podepisuju na internetu.

Pod perexem naleznete pár fotek, pořízených dneska venku s jednou rusovlasou kráskou, mou sestrou ;)

Barvení indigem (indigofera tinktoria) - část 1.

2. března 2012 v 14:42 | Sandie |  ♥ Moje vlasy
Přichází slíbený článek o modřilu barvířském, který je věnován především těm, kteří chtějí dosáhnout krásné černé barvy (ať už ebenové či barvy havraního křídla) bez užití chemikálií :) Sama jsem v touze po ebenové černi ztýrala vlasy chemickými barvami, což jim neprospělo, přestože jsem se jim snažila péči vynahradit čistě přírodními přípravky, rostlinnými bio oleji a šamponem bez silikonů...

Představuji vám svého sypkého kamaráda:

Barvu čisté indigo od Khadi jsem zakoupila v prodejně Rozmarýna na Andělu. Stála mne 158 Kč za 100 gramů a jak jsem se s její výrobou popasovala, najdete pod perexem :)

Indigofera tinctoria poprvé

1. března 2012 v 22:43 | Sandie |  ♥ Moje vlasy
Mí milí věrní čtenáři, dnes neuniknete mému nezměrnému nadšení z obarvení mé velectěné makovičky na barvu snů každé potenciální Sněhurky nebo prvoplánové gothičky Eráčového typu - HA!

A teď věcně o tom, co se skutečně stalo: Poprvé v historii se mi podařilo obarvit se čistě přírodní barvou na vlasy, a to modřilem barvířským :D Hlavu nemám modrou, jak sliboval název a technický postup mnoha lidí, kteří takto černé barvy vlasů dosáhli přede mnou, ale o tom podrobně později (nemohu než podělit se o takovou novinu se všemi, kteří zabloudí na blog, protože doma to už všechny omrzelo :D), ale krásně ebenově černou. Vlasy jsou navíc mnohem příjemnější, bohatší díky obalení barvivem a určitě se do pár dnů pohnou směrem k pasu, nad nímž visí už pouhé čtyři centimetry (vzadu)!