Péče o vlasy - část 1.

26. ledna 2012 v 21:56 | Sandie |  ♥ Moje vlasy
PŘÍPRAVKY NA VLASY aneb PŘÍRODNÍ SÍLA


Dovolím si malý úvodníček, který je radno přečíst:

Zažila jsem zatím dva základní druhy vlasů:

1. Barvy: Slovanská šeď/ blond/ popelavě blond/ mírně nazrzlá
Specifikace: Velmi tenké, křehké, se sklonem ke třepení. Špatně snáší změny teplot, podnebí, trpí vysoušením a vypadávají, kdy mohou.
Růst: Většinou pomalý až normální.

2. Barvy: Slovanská šeď/ nazrzlá/ tmavě hnědá/ přírodní černá
Specifikace: Tenké i velmi silné, odolné, třepí se málo.
Růst: Rychlý až velmi rychlý.

Sama jsem majitelkou prvního typu a s pomalým růstem jsem bojovala vždycky a navíc vlasy podrobuji barvení. Skrz touhu nechat si po radikálním ozdravném ostříhání narůst velmi dlouhé vlasy jsem se dostala k velmi zajímavým poznatkům a o některé z nich se s vámi v tomto článku podělím :)

Přivítejte první malý zázrak...
Pod perexem :)***
KOKOSOVÝ OLEJ
***

Stačí mít kokosový olej a můžete vyhodit všechny krémíčky a kosmetické blivajzy, které máte doma. Kokosák má všechno: vitamin E, hydratační, promašťovací i ochranné vlastnosti. S ním už váš život nikdy nebude jako dřív... Dodá vašim vlasům lesk, vrátí pružnost a vláčnost.
Prvnímu vlasovému typu pomůže dodat jindy lehkým rozlítaným vlasům jistou váhu.

Použití: Kokosák se používá ve velmi malém množství pouze na konečky vlasů. Čím dál jsou vlasy od pokožky hlavy, tím hůř se k nim dostává přirozený maz. Konečky potom schnou, strádají, třepí se, celkový růst se zpomaluje a vlasy padají...

Ideální je nanášet malé množství kokosáku na vlasy od brady ke konečkům, pokud je máte velmi suché. Tohle doporučuji taktéž začátečnicím s kokosovým olejem. Pamatujte, že čím delší vlasy máte, tím větší část znamená "konečky"! Pokud máte 60cm, dávejte kokosák na posledních 5cm apod. Zhruba po třech měsících aktivního používání nanášejte na vlasy méně oleje.

Aplikace: Naberte si mezi palec, ukazovák a prostředníček hrudku tak akorát, aby pokryla prsty. Uchopte pramen a nanášejte. Četnost nanášení se vždy liší v závislosti na typu vlasů a jejich celkové hydratovanosti (rozumějte: pokud máte suché vlasy na dotek, nanášejte častěji).

Dostupnost: Zakoupíte ho za příznivou cenu v DM. Je to čistý kokosový olej bez kakánek jako příměsí.

Tip: Někdy je fajn vynechat kondicionér a místo něj použít kokosový olej :)

NIKDY NENANÁŠEJTE KOKOSOVÝ OLEJ KE KOŘÍNKŮM!!!

***
BAMBUCKÉ MÁSLO
***

Bambucké máslo určitě mnozí z vás znají jako složku jedné řady vlasové kosmetiky Gliss Kur. Tam je ale opracované a oparfémované a dá vám jen málo z toho, co může v nerafinovaném stavu poskytnout.

Problém je, že nerafinované smrdí jako zdechlina, naložená spolu s pravým francouzským camembertem z čerstvého mléka v nekvalitním rostlinném oleji. Zapařená. S další mrtvolou.
Prostě a jednoduše se vám z něj chce blít. Ale o tom jsem nechtěla mluvit.

Použití: Bambucké máslo je v první řadě ideálním pomocníkem při popáleninách, řezných ránách, záděrkách kolem prstů.

Pro vlasy je výborné svou vlastnosti zacelování, takže můžete dát sbohem až 60% roztřepených nebo prasklých konečků + zahojí zlomené vlasy.

Aplikace: Naberte si mikroskopické množství na nehet, rozpusťte mezi dvěma prsty a naneste velmi tenkou vrstvičku.

Dostupnost: To své (bio karitea z Mali, nerafinované) jsem sehnala v Náprstkově muzeu. Pokud tam nebude nebo jste mimopražští, zkuste zahledat na internetu )

Tip: Skvěle hojí i staré jizvy a třeba opar zahojí do pár dnů (pokud jste ochotni zaplatit tím, že se k vám nikdo nepřiblíží na deset metrů).
***
ARGANOVÝ OLEJ
***
Arganový olej je vděčným společníkem každého příznivce používání přírodních olejů v kosmetice. Tenhle skvělý olej je ideální na cokoli, co na vašem těle strádá vysoušením - suché lokty, čelo, nos, hrubá kůže, rty, a hlavně... vlasy.

Ano, ano! Arganový olej skvěle hydratuje a vyživí vitaminem E vlasy a přitom je zatíží jen minimálně! Na rozdíl od hutného kokosáku je arganový olej lehčí a méně mastí.

Použití: Jelikož výborně hydratuje suché vlasy a zbytečně je nemastí, můžete jej nanášet už od brady (až ke konečkům).

Aplikace: Naberte tolik oleje, aby pokryl palec, ukazováček a prostředníček, rozetřete a co nejrovnoměrněji nanášejte. Pokuste se neroztírat olej mezi dlaněmi, protože se velmi rychle vsakuje a na vlasy by se nedostalo skoro nic :)

Dostupnost: V českých internetových drogeriích se dá sehnat bez problémů. Dejte pozor, aby to byl čistý arganový olej.

Tip: V rámci podpory růstu vlasů je dobré olej jednou za týden až čtrnáct dní vmasírovat do pokožky hlavy.


Někteří z vás si možná řeknou: "Když má takový kouzel v kelímku, proč ještě nemá vlasy po kolena?" Hmm... Protože vlasy rostou plus mínus 1cm za měsíc a mají určitou životnost :) Díky těmto malým pomocníkům můžete stimulovat jejich růst velmi účinně - druhému typu vlasy porostou jako šílené a první typ, do něhož spadám i já, začnou vlasy KONEČNĚ růst pořádně.

Fotodokumentace coming soon, jelikož mi moje drahá sestra zabavila na celý večer jediný funkční počítač a odpoledne jsem strávila na pracovním pohovoru. Přijali mě, btw :D


Další díly coming soon...
 


Komentáře

1 Kůzle Kůzle | 26. ledna 2012 v 22:28 | Reagovat

Jůůů..Super! Tenhle článek je pro mne neuvěřitelně přínosný. Za prvé miluji přírodní kosmetiku a za druhé potřebuji trochu podpořit vlasy.
Hned se pokusím se alespoň jeden z těchto 3 produktů sehnat.
Děkuji za inspirující článek a typy!

2 Sandie Sandie | Web | 26. ledna 2012 v 22:52 | Reagovat

[1]: Jsem moc ráda, že ti dal nějaké užitečné informace. To byl od začátku můj záměr a zároveň je to nejlepší odměna :) Vřele doporučuju začít kokosovým olejem! :D

3 Alice-chan Alice-chan | Web | 26. ledna 2012 v 23:05 | Reagovat

Ten arganový olej by se celkem hodil. :D
Olej na vlasy mám momentálně od Glis Kur a zatím je ho jen čtvrtka pryč, tak až ho dopotřebuju asi zkusím něco z těch 3.
I ten má skvělé účinky a vlasy mi začly konečně růst. Potom ho asi nahradím za jeden z výše uvedených :)
I když to bude trvat asi ještě hooodně dlouho, protože se to zpéotřebovává pomalu.

4 Raven Raven | 27. ledna 2012 v 13:14 | Reagovat

Přesně něco takového jsem potřebovala! Já mám sice vlasy celkem krátké, kousek pod bradu, ale stejně mám suché konečky až hrůza.

5 Víta Víta | E-mail | Web | 28. ledna 2012 v 13:06 | Reagovat

Tak jelikož já asi zůstanu u vlasů pod 10 cm, tak rady sice nevyužiju, ale řezala jsem se smíchy u popisků :)
A máš plusové body za to, že jsi u účinků nenapsala žádnou blbost :), kéž by víc lidí, co píší o kosmetice, o ní alespoň něco vědělo...

6 Sandie Sandie | Web | 28. ledna 2012 v 14:36 | Reagovat

[3]: Glis Kur je taky bezva, mám doma dvě jejich masky - obě s bambuckým máslem :) Měla jsem i takový sprej, a ten taky celkem zabíral. Bohužel jen na třepení...

[4]: Je to hodně o typu vlasů a celkové péči; v dalších dílech se budu věnovat údržbě vlasového porostu z dalších hledisek :)

[5]: Jé, děkuju! Vážím si tvých slov studentky přírodních věd! :) Když se o něco zajímám, snažím se jít hodně do hloubky. Je fakt, že bych taky ocenila víc pravdivých informací ohledně kosmetiky, které třeba zas nerozumím já...
No, a třeba využiješ jiné tipy z následujících dílů :))

7 Víta Víta | E-mail | Web | 28. ledna 2012 v 15:16 | Reagovat

[6]: Já jsem na mrtvici z každého druhého beauty blogu -.- Nechápu, že někdo slepičí "zaručené vědecké objevy" z Cosma a myslí si, jak kosmetice rozumí... Já teď pracuju na článcích o ingrediencích v BB creamech a hledat k tomu vědecké podklady je spoooousta práce, ale já bych si netroufla dát na net snůšku blbostí a tvářit se, že je to pravda. Tak mě strašně potěšilo, že je víc lidí, co to berou zodpovědně. A na další díly se těším :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama