Červenec 2010

Krátké hlášení

30. července 2010 v 14:57 | Hrabě |  ♠ Zprávy ze záhrobí
Pozor pozor, krátké hlášení!

Ačkoli Sandie před maturitou slibovala hory doly, a před prázdninami dokonce i něco jako Buckinghamský palác, nevypadá to s provozem blogu v čase post-stresové aktivity nijak růžově. Neustále se ji snažím dokopat k sestavení bezpředmětných článků, veřte mi, leč neúspěšně.

A protože mohu s hrdostí prohlásit, že jsem minimálně stejně pomstychtivý, jako Sandie, sepíšu článek o jejím životě. MUAHAHAHAHAHAHAHA!! (Omluvte můj nedokonalý ďábelský smích; jsem teprve v zácviku. Do příštího výstupu se polepším, tak přísahám na svou šlechtickou čest!)
Pikantní detaily ze zákulisí blogového života jedné obludy pod perexem,

Lená dovolená

25. července 2010 v 22:30 | Sandie |  ♠ Čím se bavím
Woohoo! Sandie je zpět z dovolené v Thajsku a nelení, naopak už stihla spoustu moc zajímavých a akčních věcí.

Tímto bych se s vámi ráda podělila o něco málo fotografií a osobních postřehů. Pozdější doplnění je možné; výše naslibované pod perexem.

Hryž a hryzej

19. července 2010 v 0:14 | Sandie |  ♠ Vrba
Poslední dobou se dějí divné věci. Divné... přinejmenším abnormální. O co se jedná? Lidé se začínají omlouvat.
Omlouvají se, kají a vysvětlují, proč se v dané situaci zachovali jako vepři. Chtějí být znovu přáteli. Je jich čím dál tím víc. Nejde jen o mne a o ty, s nimiž jsem se kdy nepohodla, nýbrž i o lidi mně nejbližší. A nám poskočí srdce a odpustíme.
Víte, já si jednu dobu dost často říkala, že některé věci prostě nedokážu odpustit. Někteří lidé se ke mně sem tam prostě nechovali fér (krutý eufemismus). Ale chovala jsem se fér já? Nemusela jsem ublížit jim, ale někomu jinému třeba nevědomky ano. A tahle idea ve mně zakořenila, až jsem přijala rozhodnutí, se kterým se mi žije mnohem, mnohem lépe než v době, kdy jsem za každým viděla padoucha, cítila se skvěle cynická, arogantní a pomstychtivá (to v patnácti asi hodně lidí).
Teď jsem cynická, pomstychtivá a stále skvěle všehoschopná, s tím rozdílem, že jsem spoustu věcí odpustila. Vřele doporučuji něco podobného zkusit, jelikož následný pocit je opravdu příjemně oblehčující. Tohle je něco, co člověka skutečně změní a učiní ho životaschopnějším. Vím, o čem mluvím.
A propos, asi si teď říkáte, že jsem trapně buddhistická a měla bych si zajít s lámou na šálek čaje s jačím máslem, já to nikomu neberu :) Ale odpustit neznamená zapomenout. Myslete na to. Zlopamětných lidí behá po světě mnohohlavé stádo.
Toliko krátké zamyšlení. Čistě subjektivní, protože rozebírat téma odpuštění, umění omluvit se a odpustit, to by znamenalo popsat víc stran, než by byla většina ochotna přečíst ;)

Sandie has an idol

14. července 2010 v 13:00 | Sandie |  ♠ Kreativita na pochodu
Žánr: non-fiction
Přístupnost: 13+
Komentář: ... a to ani nemusím pořádat konkurz ;)


Náš pozdrav, Blizno!

10. července 2010 v 12:00 | Sandie |  ♠ Kreativita na pochodu
Žánr: IRL
Přístupnost: P

Komentář: Vzpomínky na biochemický seminář prof. Kraklové :)


Ochranný faktor

6. července 2010 v 19:38 | Sandie |  ♠ Kreativita na pochodu
Žánr: IRL
Přístupnost: P

Komentář: Balíme k moři se Sandie.


Deset věcí, které nemám ráda na létě

5. července 2010 v 23:05 | Sandie |  ♠ Humory
Nesnáším léto. Je to příšerné! Mám pocit, že se mi horkem zavaří mozek nebo se že proměním v prach, pokud vylezu ze stínu.

Na létě je nejhorší, že...
1. ... se člověku kvůli tomu strašnému dusnu špatně usíná.
2. ... hrozí nebezpečí opálení!!
3. ... nemůžu ponocovat s rozsvíceným monitorem, který dovnitř vábí hmyzstvo O.o
4. ... musím mít kvůli větrání neustále otevřené okno, kterým se bohužel do mého pokoje nese hluk z ulice (plus bod 3.).
5. ... je teplo, které vždy přiměje spoluobčany, aby si šli do půl třetí ráno povídat k nám za barák! Yay for velikou společnost!
6. ... je velmi problematické nosit černou (pokud nejste zloghotycko-démonická osoba).
7. ... jsem povolána na rodinnou dovolenou do exotických končin, kde je minimální šance narazit na stín, zato hrozí zvýšený výskyt lidí, kteří se vám snaží něco prodat.
8. ... všichni kamarádi se rozutečou na dovolené a sakra jim trvá, než se vrátí.
9. ... máte jistotu, že se pochutina, přes noc zapomenutá na stole, už doopravdy nedá jíst. Pokud byste přeci jen váhali, zápach vás ujistí.
10. ... všude mají zavřeno, v lepším případě omezenou otevírací dobu.

Pro ty, kterým by má pesimistická vize přišla moc ufňukaná, mám vzkaz: Bude hůř. Už mám v hlavě seznam věcí, které mi vadí na dovolené :D ;)
Shrnuto a podtrženo, v létě vás nic dobrého nečeká (pokud nejste koupákůmilovný, opalovánímilný a studenokrevný jedinec). Abych trochu zmírnila své a snad i vaše utrpení, zrobím dnes pár prosluněných stripů ;)