Listopad 2009

Ketmařin vánoční sraz vol. 2

29. listopadu 2009 v 23:11 | Sandie |  ♠ AKCE!
V sobotu 28. 11. se uskutečnil již druhý ročník Ketmařina vánočního srazu, ajelikož jsem byla minule naprosto nadšená, nemohla jsem jinak než se zůčastnit i tentokrát.
S přípravou se to mělo všelijak, jelikož Mittel dostala chřipku (nějaké svinstvo) a od rána byla poněkud nakřáplá. Trochu se nám protáhlo i oblékání a po chvíli se ukázalo, že nepřijdeme přesně včas.
Šimon se pro jistotu odhlásil; jeho pes usnul na stole a dospěli jsme k závěru, že musel sníst něco zlého a bude lepší, když vezme Šimona k veterináři.
Na metro, kde jsme měli mít sraz s llzard, jsme dorazily o nějakých pět minut později, ovšem ke zdržení došlo až v důsledku zpoždění autobusu, který měl přivézt llzard na metro; nezbylo než napsat Ketmaře.
Po přebíhání mezi výlezy na Karlově náměstí jsme konečně našly skupinku lolitek a "lordíků" (upřímně si myslím, že tohle je dost perverzní slovo, *odplivne si*, a to jsem tři roky aktivně psala yaoi!) srocených okolo sochy Elišky Krásnohorské. Pak už to trvalo jen chvilku a byli jsme všichni. Došlo i na nečekaný příchod :D
A nyní něco k samotnému srazu:
Prostor, vybraný tentokrát, se mi líbil méně, než prostor zvolený minulý rok. Nejde ani tak o nostalgické vzpomínky jako o útulnost a praktičnost. Spojením stolků se totiž místnost rozdělila na dva trojúhelníky, a ačkoli jsem si čistě nesobecky zurpila co nejvíc místa pro sebe (to víte, komplex z metra), cítila jsem se stísněně a izolovaně najednou. Skupina se totiž roztrhla do několika diskusních kroužků, mezi kterými jsem se v rámci vlastní komunikativnosti prostřídala. Bylo mi sympatické, jak se někteří jednotlivci mezi těmito diskusními skupinkami pohybovali, bylo jich ale méně než více, a jediným místem, kde se prostřídali víceméně všichni a kde jsem i já na chvíli dokázala zaujmout strategickou pozici, byl burzovní stolek u okna. A ruku na srdce, bylo tam i víc vzduchu.
Jako tradičně byl celkem problém nepokecat se tím výborným pitím, nešlápnout někomu do kuskusu nebo neukázat všem, jaké jsem si to dnes vzala krásné bombarďáky. Já bych ale našla pár záporů i na přetočeném plusku ;)
Tentokrát jsem dokonce byla akční, nakreslila obrázek a vyhrála krásné třetí místo a v rámci něj jahodovou čokoládu, vyvenčila své krásné bílé šatičky z Momo's a dokonce je ani nepocintala (!).
Koupila jsem od llzard nádhernou gothic lolita halenku, která se téměř ihned stala jednou z mých favoritek, téměř po roce (!) se mi podařilo přinést Ketmaře mašličku na zavíracím špendlíku abych zjistila, že ona mé náušničky zapomněla doma :D Ale to nevadí. Jistě se ještě nejednou uzříme! Třeba při fotografování zmíněných bílých šatů.
Od Rouwi jsem ukořistila úžasnou kamej, která se brzy stane nedílnou součástí mého gothic victorian šatníku.
Seznámila jsem se s pár velmi milými slečnami a prohodila pár slov s těmi, které znám blíže delší dobu.
Příjemně strávený sraz je za námi, a tak hledím vpřed a těším se na příští ročník. Hmm... Opravdu by mě zajímalo, jestli se seznam přihlášených vejde příští rok na dvě stránky :D
Jinak už bude muset Ketmara pronajmout celou budovu!
Tímto bych chtěla Ketmaře poděkovat za krásně zorganizovaný sraz! :) Kuju! :D

Ďábelský svetřík

26. listopadu 2009 v 16:55 | Sandie |  ♠ Humory
Musím se podělit o velikou legraci, kterou jsem zažila při detailním prostudování cedulky od svého oblíbeného svetru (ano, já dnes měla co dělat, abych se ve škole nenudila :D).

Odpoledne ve škole 26. 11. 2009

26. listopadu 2009 v 16:29 | Sandie |  Sandie
Ve škole se většinou nemám příležitost nudit, nicméně čtvrtek je výjimkou, a tento čtvrtek se ukázal být tím nejčtvrtkovatějším ze všech.
Nejenže jsme měli dvě hodiny prázdné, plus půl hodiny na oběd, ale ještě ke všemu se dnes nepsala ani jedna písemka! O.o
V odpočívárně jsem se de facto povalovala sama (nikoho dneska počítače nelákaly :D), a tak vznikly následující fotky.


Orient Instant

24. listopadu 2009 v 17:59 | Sandie |  ♠ Čím se bavím
Tento článek vznikl z náhlého mozkového zkratu.
Cílem tohoto článku není jakkoli zesměšňovat, napadat ani pohoršovat cizí víru, kulturu ani náboženství.Paruka No1

20. listopadu 2009 v 21:05 | Sandie |  Sandie
Konečně jsem se rozhoupala a vyfotila se v jedné ze svých paruk. Chronologicky vzato přibyla tato paruka v mé sbírce *červená se* jako poslední ale pro mě je to jasná jednička :D

Divadlo 16. 11. 2009

19. listopadu 2009 v 20:27 | Sandie |  Sandie
Takto jsem se vypravila do divadla na hru Rozencranz a Guildenstern jsou mrtví :) Natočené vlasy mi během dvou hodin totálně zplihly do tvaru "jsem zmoklá slepice".

Rozencranz a Guildenstern jsou mrtví... a Sandie taky.

19. listopadu 2009 v 20:11 | Sandie |  ♠ Čím se bavím
Miluju tuhle hru od Toma Stopparda, a to, že se prolíná s Hamletem, mou nejoblíbenější divadelní hrou vůbec, je jen jedním z důvodů. Po shlédnutí úžasného stejnojmenného filmu jsme byly přítelem natěšení, jak jen to nebude úžasné, a neodradilo mne ani varování, že to divadelní spolek pojal trochu po svém, protože "jinak" se přeci nemusí rovnat "špatně".
Hra začala slibně, ovšem ještě v první dvoutřetině (ano, bylo to rozdělené celkem divně) mne uchvátila neblahá tucha, že tohle rozhodně nedopadne dobře, a nemyslela jsem tím zrovna popravu R & G. Herci byli místy totálně hysteričtí, vytvářeli záměrně chaos a měnili tím již beztak absurdní drama v totální frašku. Ještě bych pochopila hlasité hekání, při němž předstírali soulož, ale proč se představitel Rozencranze snažil o scénku z Monty Pythonů, to mi asi zůstane už navždy záhadou. Co mi opět nejde do hlavy je, proč si R & G zvučně zpívali české lidové písně, ačkoli na sebe místy bručeli rádoby anglicky, a znemožňovali se tak víc, než podle mě bylo vkusné.
Opravdu netradiční byla i videonahrávka krále Klaudia, pronášejícího monolog v kolečkovém křesle.
Co mě pobavilo v poslední třetině, bylo jednoznačně oběšení dvou hlavních hrdinů. Jednak protože mě už tak trochu unavovali a byl čas udělat dětem pápá, navíc tak učinili celkem originálním způsobem; zdvihli ruce nad hlavu, kde se chytili lešení, a v moment oběšení se zhoupli na rukou. Ha. Ha. Ha.
Nechci ale představení křivdit, mělo i určité klady. Například se mi moc líbila postava teplého Alfréda, která v původní hře nebyla (teplá). No, rozhodně jí prospělo více prostoru :)

Břečťan 17. 11. 2009

19. listopadu 2009 v 19:40 | Sandie |  Sandie
... lépe řečeno Sandie s břečťanem v pozadí :)

Humorná demonstrace mých bujně odrůstajících vlasů ^^"Podzim u nás

15. listopadu 2009 v 23:51 | Sandie |  ♠ Radosti mého života
Cestou ze školy jsou si zase jednou uvědomila, jaké mám štěstí, že jsem vyrůstala na sídlišti, které se alespoň trochu snažili vylepšit kusy zeleně většími než trsy trávy, které se dařilo pod odstavenými auty.
Neumím být moc patetická, dokonce ani když chci. Prostě mám to, co je kolem mne, opravdu ráda, a kdykoli se podívám na ty podzimní hřejivé barvy, je mi tepleji u srdce. I když fouká vítr, leze mi pod šálu a zebou mě prsty. Barvy listů, přecházející od červené přes oranžovou až k žluté, mě vždycky zahřejí uvnitř, někde na duši.

Zajímavost: Rozmnožují se zde kachny, místy labutě, a v létě občas koncertuje početný žabí sbor.

Sněhurka RULEZ

14. listopadu 2009 v 22:00 | Sandie |  ♠ Radosti mého života
Ahhh... Dorazily! DORAZILY!! Ty krásné bílé multifunkční šaty, které jsme si s llzard objednaly z Momo's Fairytal World přes Lolo-express!! A už jsou poslány llzard, takže bych je měla ve středu dostat do svých spárů :)